arkhe_anchorus1

ANCHORUS-logo

rkhe_anchorus2

Çalışmalarına 2017 Şubat ayında başlayan Anchorus Çoksesli Korosu; önceki yıllarda farklı korolarda koristlik yapmış deneyimli koristler tarafından kurulmuştur. Türkiye’de çoksesli koro müziğini, dünya standartlarında icra eden bir koro olma ve bu potansiyeli yurt dışındaki ilgili platformlarda da sergileme vizyonuyla yola çıkmıştır.

rkhe_anchorus3

Koro kurulduğu yıl ilk konserini, Gürcistan’ın Batum kentinde, Türkiye Cumhuriyeti Batum Başkonsolosluğu himayesinde vermiştir. Sonra sırasıyla; Ankara, Kastamonu ve Adana’da konserler veren Anchorus, 2018 Ağustos ayında ise Makedonya’nın Ohrid kentinde düzenlenen “Ohrid Choir Festivali”nin yarışma kısmına katılım göstermiş, bu festivalde üçüncülüğe layık görülmüştür. Ankara 75. Yıl Huzurevi’nde gerçekleştirdiği “Bir Tatlı Huzur Konseri” ve tamamen karanlıkta verdiği “Altınokta Körler Derneği Özel Konseri” ile çeşitli sosyal sorumluluk projelerinde de yer almıştır. 2019 sezonunda; Koro Kültürü Derneği tarafından düzenlenen İstanbul Korolar Maratonu’nda yer almış, 14. Uluslararası İşçi Filmleri Festivali’nin açılışını flash mob şeklinde gerçekleştirmiş, Ankara Genç Filarmoni Orkestrası ve Çoksesli Korosu’nun 19 Mayıs Özel Konseri’ne konuk olmuş ve Türkiye Korolar Şenliği’ndeki performansıyla “Entonasyon, Homojenlik ve Koro Tınısı Başarı Ödülü”ne layık görülmüştür.

rkhe_anchorus4

Anchorus, 2019 Ağustos ayında Ukrayna’nın Kiev kentinde Khreschatyk Akademik Oda Korosu ile birlikte yerel çok sesli müziği ve ilahileri deneyimlediği bir çalıştay ve konser gerçekleştirmiştir. Çalışmalarını Danışman Şefi Dr. Atilla Çağdaş Değer eşliğinde, Çankaya Belediyesi Müzik Atölyesi’nde yürütmektedir.

rkhe_anchorus5

Koro Şefi : Cihan SELÇUK 0535 680 43 68

Koro Organizasyon Sorumlusu : Cem MURATOĞLU 0532 512 66 75

Çalışma Yeri :  Çankaya Belediyesi Müzik Atölyesi – Yıldızevler Mahallesi Alkım Caddesi No:1

Facebook Linki  : https://www.facebook.com/anchoruspolyphonic/

Web Sitesi          :  http://www.anchorus.org