Bu slayt gösterisi için JavaScript gerekir.

Cankaya Üni_Türk Müzigi Toplulugu LOGOÇankaya Üniversitesi Türk Müziği Topluluğu Türk Halk Müziği Korosu, 2010 yılında, Çankaya Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Sıtkı Alp himayesinde, Şef Gamze KAHYAOĞLU DOĞAN tarafından kurulmuştur. Kurulduğu günden bu yana Türk Halk Müziğimizi başarılı bir şekilde gençlere sevdirmeye ve bir sonraki nesle aktarmaya çalışan topluluk, gönüllü olarak hizmet vermektedir. Bir ulusun kalkınmasındaki en büyük payın, toplumun kültürünün, sanatının ve değerlerinin korunmasına bağlı olduğunu düşünen topluluk, yalnızca türkü söylemek ve paylaşmak için varlığını korumaktadır. Her yıl farklı bir ozanı anıp, her yıl birbirinden güzel türkülere yer veren topluluk, kültürümüze başarılı bir şekilde hizmet vermektedir. Disiplin yerine çiçek kucaklayan Mahzuni’yi, “güzelliğin on par’etmez bu bendeki aşk olmasa” diyen Veysel’i, ayakların turabı, gönüllerin hizmetçisi Neşet Ertaş üstadı ve nice ozanlarımızı her daim anan topluluk, çalışmalarını Merkez Kampüs ve Balgat Kampüs’te sürdürmektedir. Üniversitenin  yalnızca öğrenciler için değil; toplum için bir bilgi alış merkezi olduğunu düşünen topluluk, etkinliklerini herkese açık düzenlemektedir. Aşk ile, yürek güzelliği ile; ve emek ile yapılan her işin güzelliğini savunan öğrencilerimiz, “her zaman her yerde” mottosu ile halk müziğine gönüllülüğünü ispatlamaktadır.

FB_IMG_1462219229966

Merkez Kampüsü Koro Çalışmamız – Topluluk odası 1’de (yemekhane asansöründen A katına basılınca topluluk odaları), Balgat Kampüsü Koro Çalışmaları  Mavi salonda yapılmaktadır. Çalışma saatleri için aşagıdaki e-posta adreslerinden bilgi alınabilir.

Çankaya Üniversitesi Merkez Kampüsü Topluluk odası Adresi : Yukarıyurtçu Mahallesi, Eskişehir Yolu 29. Km, Mimar Sinan Caddesi No:4 Etimesgut/Ankara

Çankaya Üniversitesi Balgat Kampüsü Adresi : Öğretmenler Caddesi, No:14  Balgat/ANKARA/TÜRKİYE

İrtibat için; uaezgi1905@hotmail.com

                   gamze_kahyaoglu@hotmail.com