fb_img_148829112404026 Şubat 1980 yılında Ankara’da doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Ankara’da tamamladı. 1998-2001 yıllarında TRT Türk Sanat Musikisi Korosunda ses sanatçısı olarak bulundu. Aynı yıllarda Kültür Bakanlığı ve TRT  Türk Sanat Musikisi Gençlik Korosu’nda yer aldı. 2001 yılında Afyon Kocatepe Üniversitesi Devlet Klasik Türk Musikisi Konservatuvarı, Ses Eğitimi Bölümü’nü kazanıp 2005 yılında üstün başarıyla mezun oldu. 2005 yılında Altındağ Belediyesi Türk Musikisi Korosu‘nu kurdu ve halen Koro şefi ve Genel koordinatörlük görevini sürdürmektedir.

Hamam önü Tarihi Kabakçı konağında aylık olarak düzenlenen kültür ve sanat etkinlikleri çerçevesinde Türk Müziğine büyük hizmetleri geçen bestekarların ve sanatçıların eserleri ile onları anma programları düzenleyerek konserler vermektedir.

Cengiz TAŞKENT TRT -1 de yayınlanan ‘’Akşam Sefası’’programlarında solist olarak yer almış ve çeşitli TV programlarında Türk musikisi programları yapmıştır. Türk Musikisini sevdirmek ve yaşatmak için özel çalışmalar yapan Cengiz TAŞKENT ud ve keman çalmaktadır. Kendine ait besteleri bulunan ve çeşitli korolarda Türk musikisi hocalığı yapmakta olan Cengiz TAŞKENT Çeşm-i Dil  Türk Musiki Korosu ve ADD Batıkent Şubesi TSM Korosu, Suzi-i Dil Türk Sanat  Müziği Topluluğunun da Şefliğini üstlenmektedir.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s