20170812_141200

1981 yılında İstanbul’da doğdu. Müzik hayatına 5 yaşında org çalarak başladı. İlköğretim ve lise yıllarında, müziğe olan ilgisini org, bateri ve gitar çalarak devam ettirdi. 1999 yılında ODTÜ İstatistik Bölümünü kazandı. Aynı yıl ODTÜ Çoksesli Korosu’na Tenor olarak katıldı. Çoksesli müzikle tanışmasıyla beraber, amatör müzik bilgisiyle, çoksesli besteler yapmaya başladı. 2001-2002 yılları arasında ODTÜ Güzel Sanatlar Bölümünden piyano eğitimi aldı. İlerleyen yıllarda koristliğin yanısıra, armoni ve beste çalışmalarına hobi olarak devam etti.

2006 yılında üniversiteden mezun olduktan sonra, çeşitli şirketlerde Yazılım Uzmanı olarak çalışmaya başladı. Yoğun bir iş hayatı ile birlikte koro çalışmalarını aralıksız olarak devam ettirdi. 2010 yılında ODTÜ Çoksesli Korosu’nun o dönemki Şefi Serkan Kocadere’nin yardımcısı olarak, ses gruplarını çalıştırmaya başladı.

2013 yılında, ikinci bir koro olarak Ankara Çoksesli Korosu’na katıldı. Kısa sürede, bu koroda da erkek ses gruplarının çalıştırılmasına yardımcı olmaya başladı. CSO’da verilen konserde; koronun bir kısmı ile çalıştığı bir şarkıyı yönetme fırsatı buldu. Sonraki dönemde,  bestelerinden birisi koro repertuarına eklenerek çalışıldı.

2017 yılının başında korist arkadaşlarıyla Ankara Çoksesli Korosu’ndan ayrılarak; Şefliğini yaptığı Anchorus Çoksesli Korosu’nu kurdu. Kendi bestesinin bulunduğu bir repertuar ile Türkiye Cumhuriyeti Batum Başkonsolosluğu himayesinde Gürcistan’ın Batum kentinde ilk konserini verdi.

Koro çalışmalarının yanı sıra, İsmail Sezen’den armoni dersleri alan Cihan SELÇUK,  koro şefliği dışında, çoksesli komposizyonlar ve uyarlamalar besteleyerek amatör müzik kariyerini devam ettirmektedir.