Bu slayt gösterisi için JavaScript gerekir.

1512730074410-1330670704Dil Gûşa Musiki Derneği; Türk Müziğini yaşatmak, yaşattırmak, yaygınlaştırmak, öğrenmek ve öğretmek amacıyla 8 Ocak 2014 tarihinde kurularak, çalışmalarına başlamıştır. Bu hedefler doğrultusunda yol alan dernek, Türk Musikisi (Türk sanat Müziği ve Türk Halk Müziği) Koro çalışmalarından başka, Batı Müziği ve Türk Müziği sazlarının icrasında beceri kazanmak isteyenlere de, saygın eğitimci kadrosuyla kılavuzluk etmektedir.

Bu kapsamda;  “Dil- Gûşa Türk Sanat Müziği Korosu”nu ve özellikle Klasik Türk müziği eserlerini araştırmak ve icra etmek amacıyla  “Dil-Gûşa Türk Müziği Topluluğu”nu kurmuştur.  Şef Özlem KARAAĞAÇ yönetimindeki Korolarımız; eserlerin icrasının  anlam kazanması için aslına uygun ve  Türkçe’mizin doğru kullanılmasına önem vererek Türk Müziği’ne katkıda bulunmak amacıyla çalışmalarını sürdürmektedir.

Engin nota arşivinden titizlikle seçilen eserlerden oluşturulan repertuvarlar ile konserler ve etkinliklere  hazırlanan Korolarımız;  Yahya Kemal Konseri, Yesari Asım Arsoy Konseri gibi etkinlikleri başarıyla gerçekleştirmiştir. Hayalperdesinde, Karagoz-Hacivat Musıkisi, Karcigar Meydan Fasli, Taş Plak Konseri, Ayın Solistleri Etkinlikleri, Ayın Konukları Etkinlikleri (Coşkun BAĞIR, Tevfik SOYATA), Tasavvuf Musikisi Örnekleri (İlahi icraları, Perde Kaldırma) gibi çalışmalar Korolarımızın etkinlikleri arasındadır.

Koro ve Ders Çalışma Gün ve Saatleri:

Cuma 18.00-20.00

Pazar 14.00 -19.00

Enstruman ve ses eğitimi dersleri ise ( Bona, solfej, ses eğitimi, Ud, Ney, Keman, Piyano, Bağlama) talep ve öğrencilerin durumuna göre farklı gün ve saatler de gerçekleşmektedir

Çalıma Yeri:  Necatibey Caddesi Dinç Apartmanı No: 84/15 7. Kat ( Şok Market Yanı)

İletişim Tel: 0553 730 4015