EYUP_GORKEM

1964 yılında Şereflikoçhisar’da doğdu. İlk, orta ve yükseköğrenimini Ankara’da tamamladı. 1977 yılında bağlama çalmaya başladı ve 1982’de Milliyet Gazetesi Liseler Arası Halk Müziği ve Oyunları Yarışması’nda erkek solist dalında Türkiye birincisi oldu. 

1982–86 yılları arasında folklor konulu çeşitli amatör derneklerde halk müziği çalışmaları ve solistlik yaptı, birçok ülkede festivallere katıldı, ülkemizi başarıyla temsil etti. Daha sonra TRT Ankara Radyosu Gençlik Korosu’na katılarak halk müziği dalında kendisini geliştirdi. 

1986 yılında yapılan sınavda başarılı olarak Kültür ve Turizm Bakanlığı Ankara Devlet Türk Halk Müziği Korosu’na girdi. Bu koroda zaman içinde korist, solist ve sanat kurulu üyesi olarak görev alan Eyüp Görkem, aynı koronun, 5 yıl kadar repertuar çalışmalarını da yürüttü. Bu arada eski Milli Folklor Araştırma Dairesi Repertuar Kurulunda 1 yıl görev yaptı.

Zaman içinde Köy Hizmetleri Genel Müdürlüğü Türk Halk Müziği Korosu’nu kurarak yönetti, İller Bankası THM Korosu’nun da şefliğini yaptı. 

Eyüp Görkem 2010 yılında Ankara Devlet Türk Halk Müziği Korosu’nun şef yardımcılığı görevine getirildi. Bu görevinden 2015 yılında ayrılan Eyüp Görkem, şu anda TÜFEM Dile Geldik Halk Müziği Topluluğu’nda Şef olarak hizmetini sürdürmektedir.