FERHAT

Trabzon’un Of ilçesine bağlı Dereyurt Köyü’nde doğdu. İlk-Orta ve Lise tahsilini Samsun -Vezirköprü’de tamamladıktan sonra İzmir Gaziemir Hava Teknik Okullar Komutanlığından 1976 Yılında mezun oldu ve Hava Astsubayı olarak TSK da 25 yıl görev yaptı.

2004 yılında beste çalışmalarına başladı ve bu tarihten itibaren çeşitli beste yarışmalarında bir çok ödül kazandı. T.C.Kültür Bakanlığı “Az Kullanılan Makam ve Usuller”  TSM Beste yarışmasında 5.Grup ödülü, Kadıköy Belediyesi TSM Beste yarışmasında 2.lik ödülü, Üsküdar Belediyesi TSM Beste yarışmasında 1.lik ödülü, Samsun Valiliği TSM Beste yarışmasında 1.lik ve 2.lik ödülü, Manisa Valiliği TSM Beste yarışmasında 2.lik ödülü ve yine Üsküdar Belediyesi TSM Çocuk Şarkıları Beste yarışmasında 1.lik ödülü bunlardan bazılarıdır.

 Ayrıca bestekârın bir çok eseri değerli sanatçılar tarafından seslendirilmiş ve bir kısmı da TSM albümlerinde yer almıştır. Bir Kız Aldı Aklımı, Adını Kalbimden Silmeye Kalksam ve Al Rengi Kandan adlı eserler TRT’nin çıkarmış olduğu albüm serilerinde, Hazan Mevsimi ve Yüreğimden Yüreğine Yollar Var  adlı eserler değerli sanatçı Hasan Eylen’in çıkardığı albümlerde, Beraberdik Bir Zamanlar ve Senin İçin Yazdım Ben Bu Tangoyu adlı eserler yine değerli sanatçı Eda Şimşek tarafından çıkarılan albümde, Boğaziçi Vapurunda adlı eser Üsküdar Belediyesinin hazırladığı albümde ve Bir Zamanlar Çağlayandım Duruldum adlı eser Amasya Belediyesinin hazırladığı albümde yer almıştır.

 Bir kısmı TRT repertuvarında olmak üzere çeşitli makam ve usullerde 150 civarında bestesi, çeşitli beste yarışmalarında beste ve güfte dalında 30’u aşkın ödülü bulunmaktadır. Müzik yaşamını halen beste çalışmaları yanında, çeşitli amatör korolarda şef olarak sürdürmektedir. Ud çalan bestekar MESAM üyesi olup evli ve iki çocuk babasıdır. 

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s