Gamze Kahyaoglu DoganGamze Kahyaoğlu Doğan, 1985 Ankara doğumludur. Müziğe küçük yaşlarda, Polifonik Korolar Derneği vasıtasıyla başlamış, Polifonik Korolar Derneği’nin çok değerli şeflerinden Taner Solukçu’dan eğitim almıştır.

Uzun yıllar Polifonik Korolar Derneği’nde çalışmalarına devam eden şefimiz, Türk Halk Müziğine olan ilgisi sebebi ile HAMOY Derneği’nde müzik çalışmalarına devam etmiştir. Uzun yıllar HAMOY Derneği’nde yer alan Gamze Kahyaoğlu Doğan, HAMOY Derneği’ne devam ederken büyük üstad İhsan Öztürk’ten nota ve solfej dersleri almıştır. Bu yıllarda, TRT’de radyo ve televizyon programlarına katılmıştır.

Lise yıllarında Ankara’da düzenlenen Liseler Arası bir “Ses Yarışması”nda derece almış, müzik faaliyetlerine profesyonel bir grupla devam etmiştir. Bu yıllarda gönüllü olarak çocuk korolarına hizmet vermiş, Şef Taner Solukçu’dan deneyimlediği ve edindiği bilgiler sayesinde ilk şeflik deneyimlerini küçük yaşlarda paylaşmıştır. İlk gençlik yıllarında, T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı Devlet Türk Halk Müziği Gençlik Korosu’nda çalışmalarına devam eden Kahyaoğlu Doğan, uzun süre bu koroya da devam etmiştir.

Lisans eğitimini farklı bir dal olan Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler/İngilizce Bölümü’nde tamamlayan Gamze Kahyaoğlu Doğan, müzik alanında aldığı eğitimler, sertifikalar ve dereceler ile Çankaya Üniversitesi’nin ilk Türk Halk Müziği Korosu’nu kurarak gençlerle Türk Halk Müziği “repertuvar” çalışmaya başlamıştır. Şeflik çalışmalarının yanı sıra sayısız konserlerde de bulunan Kahyaoğlu Doğan, Türk Halk Müziğine hizmet eden üstadların eserlerini gençlerle buluşturmanın gururu ile çalışmalarına başarılı bir şekilde devam etmiştir.

Türk Halk Müziğinin ve kültürel öğelerimizin toplumsal düzeni sağlamak için en önemli kaynak olduğunu savunan şefimiz, lisans eğitiminden aldığı bilgileri müzikle birleştirmenin gücünü her daim gördüğünü verdiği konserlerle kanıtlamıştır. Toplumun dinamiklerini iyi bilen insanların toplumun nabzını tutacağını düşünen şefimiz, 2012 yılından beri de TMMOB Makine Mühendisleri Odası Ankara Şube Türk Halk Müziği Korosu’na eğitmenliği ile destek vermektedir. Makine Mühendisleri Odası ile her yıl farklı konunun ele alındığı, her yıl farklı bir ozanın anıldığı ve her yıl farklı yörelerin kültürüne yer verilen konserlerde, şefimiz, Makine Mühendisleri Odası’nın değerli koristlerinden aldığı feyizle çalışmalarına devam etmektedir.

Çankaya Üniversitesi Türk Müziği Topluluğu ve Makine Mühendisleri Odası ile çalışmalarını sürdüren şefimiz, TRT ve çeşitli özel kanalların programlarında da yer almaktadır.

2013 yılında, hayatını Bağlama Eğitmeni ve Koro Şefi Şafak Ercan Doğan ile birleştiren şefimiz, bir çocuk annesidir.