Bu slayt gösterisi için JavaScript gerekir.

Gürkan Sürmen FotografGürkan SÜRMEN ve Sadi PİRKOCA’nın çabalarıyla 2012 yılı Ocak ayında “TÜFEM Halk Müziği Korosu” adı ile kurulan Koromuz, 2015 yılı Mart ayında Şef Gürkan SÜRMEN’in ebedi vedasının ardından çalışmalarına “Gürkan Sürmen Halk Müziği Topluluğu” olarak Şef Sadi PİRKOCA yönetiminde devam etmektedir.

Amacı; Anadolu topraklarında yaşamış ve yaşamakta olan halkların kültür miraslarından olan halk müziğinin en güzel örnekleriyle, barışa ve birliğe çağrı yapan konserler düzenlemek,    kuruluş düsturunda da olduğu gibi, büyük ozanların, ustaların bıraktığı bu kültür mirasını korumak, layıkıyla icra etmek ve geleceğe taşımaktır.

MİSYONUMUZ

Halk müziği çalışmalarını sağlam bir temele oturtmak, bir başka ifade ile amatör ve çekirdek bir yapı olarak başlayan çalışmaları eğitimlerle destekleyip, profesyonelliğe yakın bir topluluğa dönüştürmektir. Burada halk müziği topluluğunun, zaman içerisinde müzik akademisine denk düşen bir yapıya dönüşeceğini öngören bir süreçten bahsedilmektedir.

Ayrıca yıl boyunca yürütülen özverili çalışmaların beklenen sonucu olarak yılda en az iki konser programı düzenleyebilmek topluluğumuzun öncelikli hedeflerindendir. Bununla beraber farklı sosyal projelerde aktif rol üstlenme gayreti içerisinde de olunacaktır.

VİZYONUMUZ

Yüzyıllardır yaşamakta olan kültür mirasımızı gelecek kuşaklara taşımak, bu mirasın en iyi örneklerini icra ederek,  gerek bu topraklarda gerekse yurt dışında bir kültür temsilcisi olabilmektedir.

2012 yılından bu yana, yılda iki kez konser veren Koromuz, yurt içi ve yurt dışında düzenlenen çeşitli halk müziği ve halk oyunları etkinliklerinde de rol üstlenmiştir.

TRT  Ankara Radyosunda “Bu Toprağın Türküsü”, TRT Dış Yayınlarda “Müzik Bahane” ve Naif Radyoda “Alisa’nın Müzik Kutusu’’ programlarına katılmıştır.

Koromuz TÜFEM Derneği çatısı altında, her cumartesi 12.30-15.30 saatleri arasında, nota bilgisi, ses-nefes eğitimi ve repertuvar çalışmalarıyla devam etmektedir.

Çalışma Yeri: İzmir 2. Cad. 42/4 Kızılay/ANKARA

İlgili/Sorumlu: Serap KEMİKKIRAN  0530 458 95 15

                        Mehmet Nuri TAŞKIN  0532 226 78 58

                        Özlem YILDIZ ÇAYCI 0533 430 98 32

* Gürkan Sürmen Halk Müziği Topluluğu” için bir yanıt

  1. Merhaba efendim öncelikle iyi akşamlar diliyorum.Ben Hüseyin Birses Emekli esnafım THM Koronuza katılmak istiyorum benimde sesim iyi sayılır hobi olarak müzikle ilgilenmek istiyorum.Bilgilendirirseniz sevinirim şimdiden teşekkür eder saygılar sunarım.Tel 0532 473 85 21

    Beğen

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s