Bu slayt gösterisi için JavaScript gerekir.

JMOKOROLOGO_kJeoloji Mühendisleri Odası (JMO) Türk Halk Müziği Korosu, Halk Müziği’ni seven Jeoloji Mühendislerini, JMO bünyesinde bir araya getirmek amacıyla TRT Ankara Radyosu Ses Sanatçısı Hakan ÜNAL yönetiminde 2011 yılında çalışmalarına başlamıştır. Hakan ÜNAL’ın İzmir Radyosunda görev almaya başlamasıyla birlikte Koromuz 2012 yılından itibaren Hasan ÖZÇIRPAN Şefliğinde çalışmalarına devam etmektedir.

Temel hedefimiz; ülkenin her türlü yeraltı zenginliğinin ortaya çıkarılmasında ve depremler başta olmak üzere doğal afetlere karşı korunma konusundaki önemli çalışmalarıyla ülkemize hizmet eden Jeoloji Mühendisleri ve yakınlarını JMO çatısı altında sanatla birleştirmek, müzik kalitesinden ödün vermeden halk müziği çalışmalarına devam ederek uzun yıllar kalıcı olmak,verdiği konserlerle, başta yerbilimciler olmak üzere bütün müzikseverlerle buluşmayı sürdürmektir.

Koromuz, Değerli Şefimiz Hasan ÖZÇIRPAN’ın titizlikle seçtiği repertuvarla; Anadolu’dan Trakya’ya ve Balkanlar’a, Kerkük’ten Azerbaycan’a kadar geniş bir coğrafyada, geçmişten günümüze ortaya çıkmış Halk Müziği eserlerini doğru bir şekilde öğrenmeye ve icra etmeye çaba göstermektedir.

JMO Türk Halk Müziği Korosu, her yıl Mart-Nisan aylarında gerçekleştirilen Türkiye Jeoloji Kurultayı’nda meslek camiasıyla birlikte tüm Halk Müziği severlere konser vererek; kültürümüzü yansıtan türküleri sunmaya,  Halk Müziğini yaşatmaya ve katkı yapmaya devam etmektedir.

Koromuz, çalışmalarını her hafta Cumartesi günleri 14.30-16.30 saatleri arasında Jeoloji Mühendisleri Odasında sürdürmektedir.

Çalışma yeri: Meşrutiyet Cad. Hatay Sokak No. 21 Kızılay/ANKARA     

Koro Sorumlusu:  Doç. Dr. Ahmet Apaydın  (0535 349 14 11)

JMO iletişim: Zeynep CUMA ( 0312 432 30 85/119) 

 

* Jeoloji Mühendisleri Odası Türk Halk Müziği Korosu” için bir yanıt

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s