Şef Özgen GÜRBÜZ yönetimindeki Hacettepe Üniversitesi, Saglık Kültür ve Spor Dairesi Başkanlığı Türk Sanat Müziği Korosu tarafından düzenlenen ve sunuculuğunu Dr. Nâzım Şuvağ’ın yaptığı “Devlet Sanatçısı Prof.Dr. Alâeddin Yavaşca Besteleri Konseri” yoğun seyirci katılımıyla gerçekleşti.

TRT Ankara Radyosu’nun değerli sanatçıları Cemile Karabulut ve Elif Güreşçi’nin de solist olarak yer aldığı konserde, ünlü bestecinin  1950-1968 yılları sarasında bestelediği  eserler seslendirildi.   

Büyük Usta’nın ilk kez seslendirilen eserlerinin de yer aldığı konserde, Prof.Dr. Alâeddin Yavaşca’nın değerli eşi Ayten Yavaşca’nın,  şarkıların hikayelerini anlatırken sergilediği nüktedan tavır seyircilerin neşeli zamanlar geçirmesini sağladı. 

Hacettepe Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Haluk Özen’in verdiği plaketin ardından Prof.Dr. Prof.Dr. Alâeddin Yavaşca sürpriz yaparak “Enginde Yavaş Yavaş” bestesini seslendirdi. 

Bizleri Prof.Dr. Alâeddin Yavaşca ile buluşturan başta Hacettepe Üniversitesi yetkilileri olmak üzere, değerli Şefimiz Özgen Gürbüz’e ve tüm katkı sağlayanlara teşekkür ederiz.