IMG-20170509-WA0001

Şafak Ercan DOĞAN, 1984 Ankara doğumludur. Müziğe 11 yaşında bağlama çalarak başlayan DOĞAN, müzik çalışmalarını Ankara’nın çeşitli korolarında sürdürmüştür.

Lise yıllarında mesleğinin müzik alanında olacağını belirleyen şefimiz, bu konudaki çalışmalarını Ankara’nın seçkin eğitimcilerinden aldığı derslerle pekiştirmiştir.

Lisans eğitimini Ege Üniversitesi Devlet Türk Musikisi Konservatuvarında tamamlayan Şafak Ercan DOĞAN, lisans yıllarında Gani PEKŞEN, Zeynel DEMİR gibi değerli isimlerden ders almış, lisans eğitimi bitmeden bağlama eğitmenliğine başlamış, mezuniyetinden sonra hem koro şefliği hem de bağlama eğitmenliği üzerine çalışmalarını sürdürmüştür.

Eryaman Halk Eğitim Merkezi, Yenimahalle Belediyesi gibi köklü kurumlarda bağlama eğitimi vermeye devam eden Şafak Ercan DOĞAN, Çankaya Üniversitesi Türk Müziği Topluluğu’nda orkestra şefliği yapmaktadır. 2012 yılından bu yana TMMOB Makine Mühendisleri Odası Ankara Şube Türk Halk Müziği Korosu’nun şefliğini üstlenen DOĞAN, evli ve 1 çocuk babasıdır.