Bu slayt gösterisi için JavaScript gerekir.

TMMOB Makine Mühendisleri Odası, sanatı ve sanatla ilgili seçkin her çalışmayı destekleyen bir kuruluş olarak bünyesinde müzik çalışmaları ve tiyatro çalışmalarına yer vermektedir.

Bünyesinde bulundurduğu korolar ve tiyatro ile halka hizmet veren Makine Mühendisleri Odası Ankara Şubesi, makine mühendislerinin yanı sıra makine mühendislerine destek veren her meslek grubundan bireyleri, korosunda ağırlamaktadır.

MMO Ankara Şube Türk Halk Müziği Korosu da sanata ve halka hizmet etmek amacıyla yıllardır varlığını sürdürmektedir. Korolardaki paylaşımın günlük yaşantıdaki paylaşımlardan çok ötede olduğuna ve bir sonraki nesle bu yolla aktarılacağına inanan, kültürümüzü ve değerlerimizi korumanın ancak korolar vasıtasıyla mümkün olacağını düşünen koromuz, üyelerinin de desteği ile halka güzel işler sunabilmek için çalışmaktadır.

2012 yılından beri Şef Şafak Ercan DOĞAN ve çalışmalara destek amaçlı katılan Şef Gamze Kâhyaoğlu DOĞAN tarafından yönetilen MMO Ankara Şube THM Korosu, her yıl birbirinden farklı ve güzel işlere imza atmaktadır. Kimi zaman ozanlarımızı anan kimi zaman diyar diyar dolaşan ve farklı kültürleri halkla buluşturan koro, konserlere gelen ve salonu dolduran seyirciler tarafından ilgiyle takip edilmektedir.

Çarşamba günü 18:30-20:30 saatleri arasında çalışmalarını sürdüren, Ankara’nın seçkin korolarından olan ve sadece müzikle değil dostluğu ve paylaşımı ile de örnek teşkil eden koromuz, bu kültüre hakkıyla hizmet veren nadide korolardandır.

İletişim:

gamze_kahyaoglu@hotmail.com

safakercan@gmail.com

Çalışma Yeri: Kızılay Mahallesi, Sümer 2 sokak 36/1 Kızılay/ Ankara