Bu slayt gösterisi için JavaScript gerekir.

1992 yılında kurulan, ancak üç yıl sonra kapanan TRT Türk Sanat Müziği Personel Korosu, TRT Genel Müdürü’nün desteği ve Koro Başkanı Emine Gümüş EDİRNELİ’nin önderliğinde, 1997-1998 döneminde çalışmalara yeniden başladı. 2010 yılında da Kurum bünyesinde hizmet veren TRT Gençlik ve Spor Kulübünün altında resmiyet kazandı.

Geçmiş dönemlerde Ankara Radyosu Sanatçıları; Ali Osman GÜNGÖR, Ali ŞENOZAN, Cemile UNCU, Celal ABACI ve Nurten DEMİRKOL Şefliğinde faaliyet gösteren Koromuz,  2016’dan bu yana Şef Suat Yıldırım yönetiminde çalışmalarına devam etmektedir.

Kurulduğu dönemden itibaren  her yıl Arı Stüdyosu’nda konser düzenleyen Koromuza; TRT Müzik, TRT Haber, TRT Radyo, diğer tv kanalları,  radyo programlarında yer verilmekte ve haberler yapılmaktadır.

“Türk Sanat Müziği’ne hizmet vermek, onu tanıtmak ve sevdirilmesini sağlamak” amacıyla yola çıkan TRT TSM Personel Korosu; birçok yardım konseri, huzurevi konseri, festival konseri gerçekleştirilmiştir. Ayrıca; Beypazarı Belediyesinin düzenlediği festivallerde iki kez olmak üzere; Eskişehir, Bursa ve Edirne’de yurt içi, Batı Trakya’da Gümülcine Türk Gençler Birliği’nde ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Doğu Akdeniz Üniversitesinde yurt dışı konserler vermiştir. 

 

Koromuz çalışmalarına Çarşamba günü 18.30-20.30 saatleri arasında devam etmektedir.

Koro Başkanı: Emine Gümüş EDİRNELİ 

İletişim: 0532 404 25 65

Çalışma Yeri : TRT Orkut Stüdyosu, Yukarı Bahçelievler Mahallesi, Wilhelm Thomsen Cd. No:7