Bu slayt gösterisi için JavaScript gerekir.

UMD_LOGO

Şef Asım TOKEL başkanlığında 2002 yılında kurulan koromuz, 15 yılı aşkın bir zamandır Ümitköy /Çayyolu semtinde faaliyet göstermektedir.

Amacı;  Türk Sanat Müziğini  sevdirmek, gençliğe tanıtmak,  Ankara ve diğer şehirlerde de konserler vererek farklı kitlelere çalışmalarını taşımaktır.   

Korist ve saz topluluğu olarak 60 üyeden oluşan koro,  Ankara dışında; Kayseri, İstanbul, Bursa, Mudanya, Mersin, Antalya ve Samsun gibi birçok şehir de bugüne kadar verdiği 70’ten fazla konserde halkın büyük beğenisini kazanmıştır.

Huzur Evleri ve TSK Rehabilitasyon Merkezi’nde düzenlediği  konserlere özel hazırladığı repertuvarlarla verdiği konserlere ilgi büyüktür. Yine koromuzun, bazı Vakıflar yararına düzenlenen yardım konserleri (Toplum Gönüllüleri Vakfı-Serçev Beyin Felçli Çocuklar vb.) korolar arasında bu konuda ilkleri yaparak öncü olmasını sağlamıştır. 

Ayrıca  “Yeşilçam Şarkıları” “Atatürk’ün sevdiği Şarkılar ve Türküler” gibi temalarla işlenmiş konserler, koromuzun farklı olan çalışmaları  arasındadır.

UMDr7

Her çalışma dönemi sonunda, Türk Sanat Musikimizin birbirinden güzel makamlarının tanıtıldığı Sezon sonu konserlerini genellikle Çayyolu Tiyatrosu Cüneyt Gökçer Sahnesi‘nde vermektedir. Davetli olduğu konserleri de ilgili kurumların salonlarında vermekte olan Ümitköy Türk Sanat Müziği korosu, konser şarkılarının temalarına göre düzenlediği koreografilerle de büyük ilgi toplamaktadır.

Koro her yıl  eylül ayında başladığı çalışmalarını, müteakip yılın mayıs ayı sonuna kadar; cumartesi günleri, 11.00-13.00 saatleri arasında, Çayyolu Semtinde bulunan Çankaya Belediyesi Ek Hizmet Binası‘nın 5. katında sürdürmektedir.

Çalışma Yeri: Prof. Dr. Ahmet Taner Kışlalı Mahallesi, Banga Bandhu Şeyh Mucibur Rahman Blv. No:94, Çankaya/Ankara


Koro Sorumlusu F.Nevin AKBAŞ

Telefonları; 532 464 82 08 -542 652 04 52- 312 235 34 93

e-Posta :   nakbas1946@hotmail.com

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s